Kummimatid

Kummimatid lehmade käiguteedele.

 

Lehmad on üks olulisemaid piimatootjaid maailmas, mistõttu on nende heaolu, tervis ja mugavus farmidele väga oluline. Üks võimalus lehmade elu parandada on kasutada kummimatte nende käiguteedel. Alljärgnevalt vaatleme kummimattide kasutamise vajadust ja eeliseid lehmade käiguteedel.

 

1. Põrutuste vähendamine ja mugavus:

Kummimatid pakuvad pehmet ja elastset pinda, mis vähendab lehmade jalgadele ja kabjadele avalduvat survet. See vähendab põrutusi ja vähendab lehmade väsimust, aidates neil end mugavamalt tunda.

 

2. Libisemise vähendamine:

Kummist matid pakuvad paremat haardumist kui betoon või muud kõvad pinnad. See vähendab libisemise ja kukkumise ohtu, mis on eriti oluline laktatsiooni ja tiinuse ajal.

 

3. Kabjahaiguste ennetamine:

Märgades ja libedates tingimustes võivad lehmade kabjad saada kergesti vigastada. Kummimatid aitavad hoida jalgu kuivana, vähendades seeläbi haiguste ja infektsioonide riski.

 

4. Paremad hügieenitingimused:

Kummimatid on lihtsamad puhastada kui betoonpõrandad, mis tähendab paremaid hügieenitingimusi lehmadele.

 

5. Soojusisolatsioon:

Erinevalt betoonist hoiavad kummimatid paremini sooja, pakkudes lehmadele mugavamat keskkonda külmematel kuudel.

 

6. Tootlikkuse suurendamine:

Uuringud on näidanud, et kui lehmadele pakutakse mugavamat keskkonda, suureneb nende piimatootlikkus. Kummimattide kasutamine võib seega mõjutada otseselt farmi majandustulemusi.

 

7. Pikem käik ja vähem vigastusi:

Vähem kabjavigastusi ja paremad elutingimused võivad aidata kaasa lehmade pikemale ja produktiivsemale elule.

 

Kummimatid lehmade käiguteedele on investeering, mis toob kasu nii lehmade heaolule kui ka farmide majandusnäitajatele. Nad pakuvad lehmadele mugavust, vähendavad vigastuste riski ja võivad aidata kaasa kõrgemale piimatootlikkusele. Tänapäeva säästva põllumajanduse kontekstis on kummimattide kasutamine lehmade käiguteedel innovaatiline ja jätkusuutlik lahendus, mis tagab parema elukvaliteedi loomadele ja suurema kasu farmidele.

 

A black rubber mat with a rubber pad on top  Description automatically generated

A grey puzzle mat with a white background  Description automatically generated